Styrelsen

STYRELSEN I ALINGSÅS HANDELSFÖRENING

Styrelsen ska verka för att vi når vår vision om att bli Västsveriges mest levande stadskärna. Det gör vi genom att verka för en bra samverkan mellan kommun, fastighetsägare, medlemmar och andra som driver någon form av handels- och besöksverksamhet i Alingsås.
Tillsammans skapar vi Sveriges mest trivsamma stad!

Jonas Ericson

Gro Hansen Johnsson

Henrik Melin

Soheil Akbarzadeh

Ingvar Ivarsson

Henrik Fritz

Camilla Jonsson

ORDFÖRANDE

Jonas Ericson, Skolsalongen

Tel: 0705-300307

jonas@skosalongen.se


VICE ORDFÖRANDE / SEKRETERARE

Henrik Melin, Vimpeln Alingsås Köpcenter
Tel: 0730-838777
henrik.melin@vimpelnalingsas.se


EKONOMI

Soheil Akbarzadeh, Deli Del
info@delideli.se


LEDAMÖTER

Henrik Fritz, MIO Möbler
henrik.fritz@mio.se

Ingvar Ivarsson, Gallerian Storken

ingvar.ivarsson@tb.se

Gro Hansen Johnsson, Grand Hotel

gro@grandhotel-alingsas.se

Camilla Jonsson, Nordic Wellness
camilla.jonsson@nordicwellness.se


VALBEREDNING

Johan Bülling, Pinchos

johan.bulling@alingsas.pinchos.se

Toni Hjortheimer, Stampen Media Alingsås

toni.hjortheimer@stampen.com


Om du har några frågor, funderingar eller kanske vill tipsa om något så är du välkommen att kontakta oss i styrelsen.

Klicka här>>